آخرین نظرات


پرفروش ترین فیلم های سال 2010 در خارج از امریکا

 

ده فیلم پرفروش سینما در سال 2010 در سطح بین‌المللی معرفی شدند. فیلم‌های انیمیشن و تولیدات سینمای كودك و نوجوان، سهم بالایی در این فهرست دارند. در حقیقت، بجز «آواتار» و «آغاز» 8 فیلم دیگر این جدول از فیلم‌های محبوب و مورد علاقه بچه‌ها هستند.


آواتار با فروش یك میلیارد‌ و300 هزار دلاری خود، نه‌تنها عنوان موفق‌ترین فیلم سینمایی سال 2010 را در سطح بین‌المللی گرفت، بلكه ركوردی در زمینه فروش بین‌المللی فیلم‌های سینمایی زد و عنوان پرفرو‌ش‌ترین فیلم بین‌المللی كل تاریخ سینما را هم از آن خود كرد. 9 فیلم بعدی جدول عبارتند از:

2 ـ آلیس در سرزمین عجایب (660میلیون دلار)‌، 3 ـ قصه اسباب‌بازی 3 (601 میلیون)‌، 4 ـ هری پاتر و هدایای مرگ (575 میلیون)‌، 5 ـ آغاز (497 میلیون)‌، 6 ـ شرك 4 (438 میلیون)‌، 7 ـ گرگ و میش: كسوف (353 میلیون)‌، 8 ـ برخورد تایتان‌ها (300 میلیون)‌، 9 ـ آیرن من 2 (283 میلیون)‌ و 10 ـ من نفرت‌انگیز (268 میلیون).‌

نكته جالب در مورد فیلم‌ها این است كه 9 تای آنها قسمت‌های جدید و دنباله‌دار یك‌سری از محصولات موفق سینمایی هستند و درام دلهره‌آور و تعلیقی آغاز هم قرار است با بازی لئوناردو دی‌كاپریو به قسمت دوم برسد. بجز آواتار (كه نمایش عمومی آن در هفته آخر سال 2009 شروع شد و بخش اعظم زمان اكران عمومی آن در بهار سال 2010 بود)‌ 8 فیلم جدول در طول تابستان به نمایش عمومی درآمدند. آلیس در سرزمین عجایب هم در فصل بهار اكران عمومی شد.

 

منبع : جام جم آنلاین

 

نوشتن دیدگاه

جهت انتشار نظرات خود در نقد فارسی بدون نیاز به پر کدن فیلد های اجباری و وارد کردن کد امنیتی، لطفا ابتدا ثبت نام و سپس با نام کاربری خود وارد شوید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

 
+1 #2 سمیه ۱۳۸۹-۱۱-۰۴ ۲۲:۵۵
سلام
در مورد اینکه قسمت دوم سرآغاز وجود خواهد داشت یا نه نمی دونم ولی از کارگردانش که پرسیدن تکذیب نکرده. اینو بخونید :

نولان که «آغاز/inception» را با فیلمنامه ای از خود و با بازی "لئوناردو دی کاپریو" کارگردانی کرده است، گفت: "در این لحظه ما در حال تولید بازی ویدئویی هستیم که کاری است که من سالهاست دوست داشتم انجام بدهم و برایش هیجان زده ام".

این فیلمساز توضیح داد که درست است که «آغاز/inception» به صورت یک قسمتی در نظر گرفته شده بود، اما نمی داند "شوق خلاقیت اش" در آینده وی را به کدام سمت سوق دهد.

وی ادامه داد: "تا جایی که دنباله اش پیش برود، «آغاز/inception» از نظر من فقط یک قسمتی است، اما خب من به این صورت به فیلمهایم نزدیک می شوم. وقتی که داشتم فیلم «بتمن آغاز می کند» را میساختم اصلا فکرش را در سر نداشتم که بخواهم قسمت دوم «بتمن» را بسازم، چه برسد به قسمت سوم اش.

واقعا نمیشود حدس زد که حس خلاقیت انسان، آدم را به کجا می کشاند، اما باز هم میگویم که وقتی ساخت فیلم «آغاز/inception» را شروع کردم، این فیلم را فقط یک فیلم تک دیدم نه دنباله دار".
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+2 #1 Amin ۱۳۸۹-۱۱-۰۴ ۲۱:۵۵
"آغاز هم قرار است با بازی لئوناردو دی‌كاپریو به قسمت دوم برسد"
واقعا ?! اطلاعات بیشتری مثل تاریخ شروع فیلم برداری و ... دارید ?
فوق العاده ست این فیلم هنوز وقت نکردم واسه بار دوم ببینمش . . .
نقل قول کردن | گزارش به مدیر