آخرین نظرات


پرفروشترین فیلم های سال 2013 در سه ماه اول سال (تا 25 مارس)

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/oz-the-great-and-powerful-420x500.jpg

 

البته هنوز یک هفته به پایان یه ماه اول مانده است ولی تا به حال فروش فیلم ها افتضاح بوده و یک سال قبل سال افسانه ای 2014 فیلم ها یکی پس از دیگری شکست میخورند و اگر موفقیت چند فیلم در سه هفته ی اخیر نبود امسال ضعیف ترین سال فروش بلیت فیلم در چندین سال اخیر می شد(البته الان هم اگر به همین صورت پیش برود امکانش هست!!)

ابتدا فیلم های شکست خورده که تعدادشون هم زیاد است و تعدادی از آن ها به شرح زیر است.

برت باور نکردی : این فیلم در هفته ی قبل اکران شد و تا به حال فروش جهانی 19 میلیون در طول ده روز داشته است و با توجه به بودجه ی 30 میلیونی فروش خوبی به حساب نمی آید.با وجود ستارگانی همچون استیو کارل ،جیم کری ،اولیا وایلد و آلن آرکین کمپانی برادران وارنر انتظار فروش بالا تری داشت.

سقوط مرد مرده : پروژه ی 30 میلیون فیلم دیسترکیت که با هنرنمایی کالین فارل همراه بود در طول 17 روز فروش نتوانست بیش از 11 میلیون فروش داشته باشد که یک شکست محسوب می شود.

پارکر : فیلم اکشن دیگری با بازی جیسون استاتهام و با همراهی جنیفر لوپز .فروش این فیلم در طول دو ماه نسبت به فیلم هایی بالایی بهتر بود و توانست 40 میلیون بفروشد ولی با توجه به بودجه ی 35 میلیونی باز هم یک شکست دیگر در کارنامه فیلم های هالیوود محسوب می شود.

شلیک به سر :
یکی از بزرگترین شکست های امسال فیلم جدید سیلوستر استالونه بود که با وجود بودجه ی بالای 55 میلیون دلار در طول 40 روز اکران فقط توانست 17 میلیون در سراسر جهان بفروشد که با این شکست اسالونه باید به فکر بازنشتگی خود باشد.

آخرین مقاومت : این فیلم جدید آرنولد هم وضعیت فیلم بالایی را دارد ولی این فیلم 45 میلیونی توانست 35 میلیون بفروشد که به هر حال باز هم شکست محسوب می شود!!

فانتوم : فیلم جدید و جنجالی اد هریس که با بودجه ی 18 میلیونی ساخته شده بود مدت ها در سایت ها و شبکه های مختلف تبلیغ میشد اما فروش تنها 1 میلیونی آن در طول 17 روز بسیار بحث برانگیز است و من هم تا به حال موفق به فهمیدن علت آن نشدم .

موجودات زیبا : فیلمی دیگر در ژانر خون آشام .این فیلم 60 میلیونی که توسط کمپانی وارنر ساخته شده است توانست در طول یک ماه اکران خود 55 میلیون بفروشد که خوب نبود!

شهر شکسته : این فیلم بازیکنان بزرگی همچون راشل کرو ،مارک والبرگ و کریستینا زتا جونز داشت و با بودجه ی 35 میلیونی ساخته شده بود و نوید یک اکشن عالی بود ولی نتوانست در فروش موفق باشد و در طول 2 ماه اکران 30 میلیون توانست در سینما های جهان بفروشد.

عوارض جانبی : پروژه ی عظیم استیون سادنبرگ که مدعی اسکار محسوب می شود با بازیکنان برزگی نظیر :رونی مارا ،جودی لاو ،کریستینا زتا جونز و چانینگ تاتوم در حدود 45 روز پیش به پرده رفت و عملکرد خوبی نداشت.فروش 37 میلیونی برای فیلمی با بودجه ی 30 میلیون شکست محسوب میشود.

بلندشد دوستان : بازگشت آل پاچینو ،آلن آرکین و کریستوفر والکان با شکوه نبود و این فیلم 15 میلیونی در طول 1 ماه فقط توانست 4 میلیون از سرمایه را پس دهد.

جک غول کش : برزگترین شکست امسال فیلم پر هزینه ی جک غول کش (برگرفته از جک و لوبیای سحر آمیز بود) که با در نظر گرفتن تبلیغات بودجه ای در حدود 250 میلیون دلار داشت ولی با فروش 120 میلیون در طول 24 روز همه را ناامید کرد و یاد جان کارتر را در دل ها زنده !!!

فیلم هایی که نمیتوان گفت شکست کامل تجاری بودند


فیلم 43 : هر ساله بسیاری از بازیکنان معروف هالیوود در کنار هم جمع می شوند و در فیلمی کمدی بازی میکنند مانند روز ولنتاین در 2 سال پیش .این فیلم که بیش از 15 بازیگر معروف داشت با بودجه ی 6 میلیونی ساخته شده بود و توانست 23 میلیون دلار فروش کند که علارغم اینکه اصلا انتظار از این رقم پایین نمیرفت ولی شکست کامل تجاری محسوب نمی شود.

21 و تمام : بودجه ی فیلم 13 میلیون و فروش فیلم 30 میلیون .این فیلم که با بازی بازیگران جوان و حتی کارگردان تازه وارد ساخته شده بود فروش متوسطی داشت.

لیست گنگستر ها :
فیلمی با بازیگران بزرگی همچون شان پین ،اما استون ،جاش برلین و رایان گوسلینگ.این پروژه 60 میلیونی قرار بود پارسال اکران شود ولی بنا به مسائلی که به فروش فیلم بسیار لطمه زد زمان اکران فیلم به امسال تغییر کرد (تیر اندازی در اکران شوالیه سیاه بر میخزد و سانسور صورت گرفته در این فیلم به احترام حادثه دیدگان آن حادثه ....) فروش این فیلم در حدود 100 میلیون دلار بود.

آخرین جن گیر 2:
این فیلم 5 میلیونی نوانست موفقیت فیلم اول خود را تکرار کند و فروشی در حدود 16 میلیون دلار داشت.

آسمان تاریک: این فیلم ترسناک که مانند اکثر فیلم های ترسناک با بودجه ی پایین و در حدود 3 میلیون دلار ساخته شده بود توانست 18 میلیون دلار بفروشد.

شکستن بهار : این فیلم کمدی که توسط کمپانی جدید آ 24 و با بودجه ی 2 میلیون ساخته شده بود فروشی در حدود 8 میلیون دلار داشت.

اعتراف :
این فیلم 13 میلیونی با بازی تینا فی تنها سه روز که اکران شده و فروش خوب 6 میلیونی داشت ولی با وجود فیلم های جدیدی که اکران شده است شانس زیادی برای فروش ندارد.

اره برقی تگزاس : فیلم ترسناکی که به خاطر سه بعدی بودن بودجه ی 20 میلیونی داشت توانست فروش در حدود 42 میلیون دلار داشته باشد که با اینکه در حد فیلم اول نبود ولی شکست تجاری محسوب نمیشود.

فیلم هایی با فروش خیلی خوب

تماس : فیلم جدید 13 میلیونی هال بری تا به حال فروش 31 میلیون دلار داشته و با توجه به اینکه تنها 10 روز از اکران فیلم میگذرد فروش خیلی خوبی محسوب می شود.

خبرکش : در مواقعی که اکثر فیلم ها شکست میخورد فیلم 15 میلیونی راک توانست 42 میلیون بفروشد و نمره ی قابل قبول را کسب کند.

فرار از سیاره زمین : انیمیشن جدید کمپانی وینستون که با بودجه ی 40 میلیونی ساخته شده بود بعد 2 هفته هنوز اکران جهانی خود را شروع نکرده است اما فروش 56 میلیونی در آمریکا برای این انیمیشن فروش خوبی محسوب می شود.

جسد های گرم : فیلمی در ژانر زامبی که با بودجه ی 35 میلیونی تهیه شده بود در زمانی که همه انتظار شکست این فیلم را داشتند انتظار ها را بر آورده نکرد!! و تواسنت 100 میلیون دلار در جهان بفروشد که فروش خیلی خوبی در این ژانر محسوب می شود.

بهشت امن : فیلم رومانس جدید کمپانی ریآلیتی که با بودجه ی 28 میلیونی ساخته شده بود و فروش خیلی خوب 82 میلیون دلار داشت اما نتوانست موفقیت فیلم های مشابه مانند فیلم بسیاز زیبای سوگند(the vow) که پارسال اکران شد و 200 میلیون فروخت را تکرار کند.

فیلم های موفق امسال

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/mama_poster.jpg

مامان : هیچ کسی فکر نمی کرد اولین فیلم موفق سال فیلمی ترسناک باشد. فیلم مامان که به بودجه ی 15 میلیون ساخته شده بود توانست 123 میلیون دلار فروش کند و به یکی از پرفروشترین فیلم های ترسناک تاریخ تبدیل بشود.


http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/1362516401.jpgهویت دزد : فیلم جدید جیسون بتمن و ملیسا مک کارتی که در سبک اکشن کمدی با بودجه ی 135 میلیون ساخته شده است توانست 135 میلیون دلار در جهان بفروشد.البته این فیلم هنوز بعد 40 روز اکران جهانی خود را شروع نکرده است و شاید هم کمپانی آنیورسال قصد آنرا نداشته باشد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/images.jpg

خانه خالی شده : این فیلم هم که در سبک اکشن کمدی ساخته شده بود و بودجه ی پایین 2 میلیون دلار داشت توانست 56 میلیونی داشته باشد که فروش بسیار خوبی محسوب می شود.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/999pqu2ok6kvxmyq9pc.jpg

هانسل و گرتل شکارچیان جادوگر
: فیلم دیگری با برداشت از داستان قدیمی . این فیلم که با بودجه ی 50 میلیونی ساخته شده بود و جرمی رنه و جما آرتتون در آن بازی میکردند فروش خیلی خوب 212 میلیون دلار داشت و نوید یک مجموعه فیلم جدید را می دهد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/y4ywnlynduwq51hosug0.jpg


یک روز خوب برای سخت مردن : سری جدید جان سخت که با بودجه ی بالای 90 میلیونی ساخته شده بود فروش خوب 285 میلیونی داشته است اما نتوانست موفقیت فیلم قبلی را تکرار کند .اما در این سال فروش بسیار عالی ای محسوب می شود.


http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/Olympus-Has-Fallen-poster1.jpg

الیمپوس سقوط کرده :
فیلم جدید جرارد بوچر ،مورگان فریمن و آرون اچکارت که با بودجه ی بالای 70 میلیون دلار ساخته شده بود و 3 روز پیش اکران شد.این فیلم توانست رتبه ی 2 فرو این هفته را با فروش 30 میلیونی در آمریکا بدست آورد که فروش عالی برای این فیلم محسوب می شود.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/20121222124104_1c.jpg

 

کرودز : انیمیشن 160 میلیونی جدید کمپانی فاکس که یکی از مدعیان اسکار محسوب می شود اکران بسیار عالی ای داشت و توانست 110 میلیون دلار در سه روز اول بفروشد و رتبه ی یک در آمریکا را هم با 44 میلیون دلار بدست آورد.کریس سندرز خالق چگونه اژدهای خود را آموزش دهید این انیمیشن را کارگردانی کرده است.و پرفروشترین فیلم سال

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0712/11.1/oz-the-great-and-powerful-420x500.jpg

اوز قوی و قدرتمند: روایتی جدید اینبار از داستان جادوگز شهر اوز .این فیلم که با افکت هایی همانند آلیس در سرزمین عجایب 2010 ساخته شده بود بودجه ی بالای 220 میلیون دلار را دارا بود و در طول 17 روز اکران توانست 356 میلیون دلار بفروشد که علارغم اینکه پایین تر از حد انتظار و در حدود 70 درصد فروش فیلم آلیس در سرزمین عجایب است ولی یک یک موفقیت تجاری محسوب میشود.سم ریمی حالق سه گانه اسپایدر من کارگردان این پروژه ی عظیم تاریخی بود.

-------------

منبع: نقد فارس

 

نوشتن دیدگاه

جهت انتشار نظرات خود در نقد فارسی بدون نیاز به پر کدن فیلد های اجباری و وارد کردن کد امنیتی، لطفا ابتدا ثبت نام و سپس با نام کاربری خود وارد شوید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

 
0 #58 حامد دلخوش ۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۰۲:۲۴
به نقل از حسین 93:
سلام اصلا کار درستی نیست که نام بزرگان دین از جمله حضرت زهرا اینجوری برده بشه واقعا جای تاسف داره چون اگر آدم ذره ای از کمالات ایشون رو بدونه و درک کنه هیچوقت به خودش اجازه نمیده که اسمشون رو اینجوری ذکر کنه، فاطمه خانوم!!!

خفه شو باو
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+2 #57 حسین 93 ۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۷:۴۰
سلام اصلا کار درستی نیست که نام بزرگان دین از جمله حضرت زهرا اینجوری برده بشه واقعا جای تاسف داره چون اگر آدم ذره ای از کمالات ایشون رو بدونه و درک کنه هیچوقت به خودش اجازه نمیده که اسمشون رو اینجوری ذکر کنه، فاطمه خانوم!!!
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
0 #56 mr.305 ۱۳۹۳-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۰
تطفا فیلم razz3 رو هم بزارید.ممنون. :roll: :roll: :roll: :roll:
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-3 #55 sina atm ۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۱۱:۲۰
دانلود رایگان جدیدترین و بهترین فیلم ها و سریال ها
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+12 #54 lestie ۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۹:۵۲
سلام.مطالبتونو خوندم.به وبلاگ منم سر بزنین.یه وبلاگ تصویریو فیلمیه که توش فیلمهایی که فکر کردم جالبه رو گلچین کردم.خیلی قشنگن حتما یه بار سربزنین.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-9 #53 شهريار ۱۳۹۳-۰۱-۲۶ ۱۲:۳۳
سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان گرامي. از وب سايت خوبتون ممنونم. با سپاس فراوان. ارادتمند شما شهريار پارسا كارگردان و بازيگر تئاتر و داستان نويس.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+6 #52 نیما نکونام ۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۰۰:۲۸
به نقل از فاطی:
سلام ، من عاشق فیلم هستم ولی نمی دونم از چه طریق مبایست به فیلم ها به راحتی دسترسی
پیدا نمود؟!!!!!!!!! :sigh: :roll: :sad:

شما باید به تورنت دست پیدا بنمایی ...
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+4 #51 شاهین ۱۳۹۳-۰۱-۰۱ ۲۱:۲۲
به جز چندتاشون فیلم های خوبی نیستن
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-8 #50 سبسیل ۱۳۹۲-۱۲-۲۳ ۲۲:۲۸
مدز قج راب شیش
برعکس بخون :)))
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+8 #49 فاطی ۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۲۱:۳۶
سلام ، من عاشق فیلم هستم ولی نمی دونم از چه طریق مبایست به فیلم ها به راحتی دسترسی
پیدا نمود؟!!!!!!!!! :sigh: :roll: :sad:
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-1 #48 پیمان s ۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۹:۵۱
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: فیلم ماما خیلی ترسناک بود هانسل و گرتل هم فیلم تخیلی زیبایی بود لطفا بی مصرف های3 را هم بزارید
:-* :-*
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-21 #47 تکتم ۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۰۱:۰۴
سلاااااااام
لطفا کمک کنید .......
من هیچی نمی دووونم لطفا یکی بگه داستان از چ قراره؟؟؟؟؟؟؟
اگه ی وقت کمک بخوایم از کی باید کمک گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :o :sigh: :sad:
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+5 #46 آتریسا ۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۸
سلام
عزیزای بازدید کننده در این وب سایت
لطفا هرکسی میتونه منو راهنمایی کنه
از کدوم سایتها میشه بهترین فیلمهارو با کمترین هزینه و با سرعت بالا دانلود کرد
خواهش مند است هر ادرسی دارید که بهم کمک میکنه به وبلاگم ارسال کنید...ازهمه عزیزانی که راهنمایی میکنند و تجربه های خوبشونو در اختیارم میگذارند قدردانی میکنم...همیشه پایدار باشید و مانا

...آتی...
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
0 #45 علی روشنی ۱۳۹۲-۱۱-۲۰ ۱۶:۳۷
very good...! :-x
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-5 #44 سیاوش ۱۳۹۲-۱۰-۳۰ ۱۱:۲۱
olynpus has fallen یکی از بد تریین فیلم های امسال بوده ، چجوری میگین قشنگ ترینه؟؟؟ مرگان فریمن که من به شخصه یکی از طرف داراشم هم نتونست از این فیلم شلخته یه چیز قابل تحمل بسازه ، فیلم نامه که پر از اشکال بود ، جلوه های ویژه هم که در حد داغون ، فقط بازی بعضی از بازیگراش خوب بود که اون هم فقط اوضاع رو خراب تر نکرد وگرنه هیچ فایده ای نداشت
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+1 #43 arman959 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷ ۲۰:۲۱
:D سلام به همه به نظر من بیشتر فیلم های امسال قشنگ بودن ;-)
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+2 #42 بنز سوار ۱۳۹۲-۱۰-۲۱ ۲۰:۰۳
باسلام.هانسل و گرتل حرف نداره.بر منکرش لعنت 8)
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-3 #41 همایون. ۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۴:۱۴
به نظر من فیلم های شکست خورده امسال خیلی قشنگ تر از فیلم های موفق بودن
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
0 #40 armin xx ۱۳۹۲-۱۰-۱۲ ۱۶:۴۱
به نظر من فیلم getaway فیلم بسیار عالی بود
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-4 #39 بهرام ۱۳۹۲-۱۰-۱۱ ۱۱:۳۷
بهترین فیلمی که دیدolynpus has fallen بود
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+2 #38 absolute ۱۳۹۲-۱۰-۰۹ ۱۵:۴۹
ایفل ایفل
منبیشتریاشونو دیده بودم...
رو وب سایت کلیک کنین یه سر بزنین منم مطالب جالبی پیدا کردم....
سودآورترین فیلم‌های سال 2013 رو تویه این وب سایتی که گذاشتم ببینین...
link.dabi.ir/.../Default.aspx?Type=News&idG=7&id=5494
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+5 #37 زری ۱۳۹۲-۰۹-۲۶ ۲۲:۴۵
سلام به همه
این فیلم "هویت دزد" رو که میگید اصلاح بشه در واقع "هویتِ دزد"(hoviyyate dozd) نیست که! بخونیدش "هویت دزد"(Hoviyyat dozd)که به معنای همون دزدِ هویت هستش
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-4 #36 elyasshirdel ۱۳۹۲-۰۹-۱۳ ۱۸:۵۰
سلام من از فیلمهای علمی تخیلی بابازی تام کروس رو می پسندم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-1 #35 سورنا ۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۲۲:۳۸
اکثر این فیلما بیخود بودن و فقط فیلم سوگندی که فقط نام برده شد که مطعلق به سال قبل هست خوب بود با بازی زیبای تاتوم و راشل
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-12 #34 لزازایا ۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۸:۵۹
:-| :-* :oops: :-? :eek: :P :-x :oops: :D
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+1 #33 Cryptic ۱۳۹۲-۰۹-۰۳ ۰۱:۴۶
A Haunted House
خیلی نافیلم بی خودی بود تا آخرش داشتم چرتخند میزدم.
دارن 2 ش رو هم میسازن.چی تو مغزشونه اینا؟؟؟
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-3 #32 jasem ۱۳۹۲-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۹
به نظرمن فیلم ماما از همه لحاظ عالی بود
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+15 #31 fatemeh ۱۳۹۲-۰۸-۲۸ ۲۱:۲۸
در کدوم قسمت میشه فیلم مورد دلخواه رو دانلود کرد ؟میشه به من بگید لطفاً.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
-6 #30 fatemeh ۱۳۹۲-۰۸-۲۸ ۲۱:۱۵
فعلاً نظری ندارم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
+3 #29 h ۱۳۹۲-۰۸-۲۷ ۲۲:۱۳
با سلام . من چطوری فیلم جک ولوبیای صحر امیز 2013 رو دانلود کنم اگه میشه بزارینش توی سایتتون
نقل قول کردن | گزارش به مدیر